Prachové částice jsou lepkavé – kdo se domnívá, že sáčkový vysavač spasí každou domácnost, kde se vyskytují koberce, brzy zjistí, jak se mýlil. Kdyby byla kobercová vlákna zcela suchá a kdyby na ně dopadal prach vyprahlý tak, jako písek na Sahaře, je velká šance, že vysavač zvládne odsát vše, co na povrch koberce nepatří. Jenže ve hře je vlhkost vzduchu a také přilnavost prachových částic, které se mnohdy chovají jako lepidlo, a sáčkové vysavače nemají takový výkon, aby si s tímto znečištěním stoprocentně poradily. Vždy, po každém vysávání, vám alespoň část nečistot na podlaze zůstane.
Na koberce nedopadá pouze prach – lepkavost prachu podporují i další nečistoty, které na koberce dopadají, jako jsou šupinky kůže, kožní maz, chloupky, vlasy, vousy a také občas to, co nám odpadne na zem při přenášení sendvičů s pomazánkou, housek a rohlíků, sladkých moučníků a dalších dobrot, které si občas dopřejeme třeba za chůze.
Výpary z kuchyně – velký podíl na znečištění koberců mají výpary, které se šíří z kuchyní při přípravě pokrmů. Je to zejména tuk, který e odpařuje z hrnců a pánví při vaření, smažení, dušení a pečení, a tuk vytvoří s prachem a dalšími částicemi mazlavou hmotu, která díky žluknutí tuku začne časem i zapáchat.
Bosá chodidla – koberce si nepořizujeme domů proto, abychom po nich chodili v teniskách, v gumovkách, v letních sandálech a střevíčkách na podpatku, velmi rádi se z bot vyzujeme a konečně dopřejeme chodidlům patřičný komfort. Jenže to má háček, koberce velmi ochotně přijímají náš pot, absorbují jej podobně, jako utěrky, ručníky či kapesníky, koberec je zkrátka textilie a zpocená chodidla jí pak promění svým odérem na prostředí, které se výrazně podobá pár dnů nošeným ponožkám. Pokud se něco podobného vyskytuje i ve vaší domácnosti, je to signál k zahájení operace strojního čištění koberců Wismont čištění, která spolehlivě eliminuje nejen zápach, ale i všechny nečistoty, co na koberci zůstaly po pravidelném vysávání sáčkovým vysavačem.