Podzim. Teploty klesají, vítr fouká a rozfoukává viry do svého okolí. To je pochopitelně trochu přitažené za vlasy, protože na čerstvém povětří nemají viry takovou šanci na přežití jako v uzavřených prostorách. Tam se jim daří nejlépe a snadno se přenáší z člověka na člověka. Tím, že nenosíme roušky, mají volný přístup do našich dýchacích cest. Jakmile virus napadne naše buňky, začneme pociťovat různé příznaky nemoci. Dostaví se únava, pocení, ospalost, teplota, zahlenění, kašel, rýma, bolest hlavy. Ne každý má ovšem všechny příznaky. U každého se může projevovat nemoc jinak.
Jeden ani neví, že může mít v sobě vir, bolest hlavy přisoudí nedostatečnému spánku z předchozího dne, další ovšem může ležet v posteli a bojovat s projevy ve vysokých horečkách. Ačkoliv poslední mutace mívá mírnější projevy, nikdy nevíte, jaké komplikace mohou nastat a nemocný skončí v lékařské péči.
Pokud se budeme snažit o to, aby se nemoc nešířila raketovou rychlostí, je třeba se v případě prvních projevů onemocnění izolovat a provést testování antigenními testy. Je dobré také průběžně testovat oslabené seniory v sociálních a zdravotních zařízeních. Antigenní testy, ať už z nosu, nebo ze slin se nabízejí nyní ve větším a cenově výhodnějším balení. Navíc za akční cenu. Ideální k zakoupení pro školy, sociální zařízení, nebo pracovní kolektivy. Všechny testy podchytí i mutaci omikron, jejich použití je velice snadné, jsou spolehlivé a certifikované. Je třeba mít jistotu, nejsme-li pro okolí nebezpeční, nikdo z nás určitě nechce nakazit své ohrožené blízké a způsobit jim těžké zdravotní problémy. Test je ideální provádět až druhý, nebo třetí den po projevení příznaků onemocnění, anebo po kontaktu s nemocnou osobou. V té době jsou viry v těle dostatečně namnožené a test nebude mít žádný problém s jejich odhalením.